SPŁYW KAJAKOWY - WDA 2019
Dzień drugi Dzień trzeci Dzień czwarty Dzień piąty Dzień szósty Dzień siódmy Dzień ósmy Dzień dziewiąty Dzień dziesiąty

26.06.2019 spływ Borsk – Wdzydze Kiszewskie – Borsk

1. Żagiel:  podróż kajakiem w tym dniu rozpoczęliśmy w Borsku, popłynęliśmy kawałek rzeka pod prąd, mieliśmy jedną przenoszę i wypłynęliśmy na tzw. Morze Kaszubskie. Po raz pierwszy na tym spływie utworzyliśmy tratwę  z czarnym pirackim żaglem (z plandeki). Tą sztukę powtórzyliśmy później drugi raz za wyspami.
2. Kąpiel w jeziorze:  z powodu pięknej, słonecznej pogody nasz Admirał zaproponował nam kąpiel w jeziorze, z której chętnie skorzystaliśmy. Zatrzymaliśmy się przy cyplu i ochoczo wskoczyliśmy do wody. W niej na komendę Admirała i dla potrzeb filmu nasze ulubione ćwiczenie ratownicze – „dzikie kaczki” i utrzymując się na wodzie przy pomocy samych nóg zrobiliśmy „Szkocję”.
3. Wieża widokowa:  po kąpieli popłynęliśmy do miejscowości Wdzydze Kiszewski. Tam weszliśmy na wieżę widokową, z której rozpościerał się przepiękny widok na jeziora, między innymi te fragmenty, które płynęliśmy wczoraj i dzisiaj.
4. Gofry i lody:  po wycieczce na wieżę większość z nas udała się na pyszne gofry z rozmaitymi dodatkami oraz na lody w wielu wspaniałych smakach. Po tej Uczcie udaliśmy się w drogę powrotną tą sama trasą.
5. Reklama: wróciliśmy do obozu, sklarowaliśmy kajaki, a my jako dyżurne zabrałyśmy się za przygotowywanie obiadu. Tego dnia szef kuchni polecał fasolkę po bretońsku. Przenoszenie słoików z naszej spiżarni okazało się idealną okazją do nakręcenie spotu reklamowego dla naszego sponsora od jedzenia „Męska rzecz”. Oczywiście wieczorem dopóźna trwały rozgrywki w stresa, pyrę i wiele innych edukacyjnych gier.

Hania, Kinga, Julia K., Paulina